Asgari İşçilik Kitabı

4 Ekim 2004

Asgari İşçilik Kitaplaştı
SSK’nın 1987 yılına kadar “Ölçümleme” adıyla uyguladığı ve 1994 yılından beri de “Asgari İşçilik” ismiyle devam ettirdiği uygulama SSK Sigorta Teftiş Kurulu’nun İstanbul ve Trabzon Grup Başkanlarınca kitaba aktarıldı ve Yaklaşım Yayınlarınca piyasaya sunuldu.
Trabzon Grup Başkanı Erkan ÖZKAN ve İstanbul 1 Nolu Grup Başkanı Ali TEZEL’in birlikte hazırladıkları;
“Sosyal Sigortalar Kurumunda Bütün Yönleriyle Asgari İşçilik Uygulaması” isimli bu kitapta “Asgari İşçilik Uygulamaları” ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızın cevabını bulmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Tamamen uygulamaya yönelik olarak hazırlanan kitabın uygulama ile çok az ilgili olan özel bina inşaatı sahipleri ile profesyonelce kamudan ihale alan müteahhitlere kadar geniş bir yelpazenin karşı karşıya olduğu ve ilerde telafisi gayet pahalı olan Asgari İşçilik uygulaması en ince detayına kadar açıklanmış ve örneklendirilmiştir.
Özellikle 4958 Sayılı Kanun sonrasında Yeminli Mali Müşavirler ile Mali Müşavirlerce de Asgari İşçilik ile ilgili inceleme ve raporlama yetkisinin kanunla verilmesinden sonra bu kesim tarafından yapılacak incelemelerde de kendilerine yön vermek amacındadır.
Bu nedenle, sahasındaki ilklerden olacak olan “Sosyal Sigortalar Kurumunda Bütün Yönleriyle Asgari İşçilik Uygulaması” kitabı; gecekondu sahibinden, müteahhide kadar işçi çalıştıran ihale konusu iş sahipleri ile inşaat sahiplerine, Serbest Muhasebecilere, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlere, Yeminli Mali Müşavirlere, İşletme Müdürlerine, Fabrika Müdürlerine, İşyeri Yönetimi veya Şantiye Şefliği gibi görevlerde bulunan Mimar ve Mühendislere, Avukatlara, Öğrencilere, Sosyal Güvenlik Kurumlarında İdarecilik Yapanlara, Şirket Sahiplerine, kamu kuruluşları ile özel sektörde görev yapan Müfettiş, Kontrolör, Uzman ve Denetçi gibi denetim elemanlarına yararlı olacaktır.
Kitap, seçkin kitapçılarda satışa sunulduğu gibi [email protected] e-mail adresinden veya 0312 468 76 46 numaralı telefondan ya da 0312 468 72 13 numaralı faks yoluyla da istenebilir.