HADİ YİNE İYSİNİZ !!! PROMASYON ÖDEMELERİNDE BANKA KIYAĞI

17 Şubat 2016

      Bazen bir haber okursunuz…Hani nasıl yorumlayacağınız konusunda kelimeler kifayetsiz kalır ya….Az önce okuduğum haber……

      Bankalar kesenin ağzını açtı! Emekliye 600 lira…

      Emeklilerin maaş ödemelerini yapmak isteyen kamu bankaları yaklaşık 10 milyon emeklinin beklediği promosyonda sürpriz yaptı. Bankalar tekliflerini 600 liraya kadar çıkardı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yılda yaklaşık 125 milyar liralık maaş ödemesi yapılan emekliler için Ziraat Bankası'nın da aralarında bulunduğu bankalarla sıkı bir pazarlık yürütüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Promosyon bizim vaadimiz. İki katına çıkarmayı amaçlıyoruz" dedi. Daha durun bitmedi….Şöyle devam ediyor haber….

      Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, promosyon konusunda titiz bir çalışma yürüttüklerini belirterek, son aşamalara geldiklerini söyledi. Soylu, "Çabamız emeklilerimizin bundan en fazla istifade etmesine yönelik. Ziraat Bankası dahil kamu bankaları ile görüşüyoruz. İnşallah emeklilerimiz bu süreçten istifade eder. Onların cebine girecek her kuruş sistemin duygusal yönünü takviye eder. Bu bizim vaadimiz. İki katına çıkarmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

      Ve haberin son noktası…Tam evlere şenlik….!!!!

       Memur-Sen ise bu rakamın 900 liraya çıkarılabileceğini savunuyor.

       Yeni yılın başında…Sanırım çektikleri ekonomik sıkıntının aciliyetinden apar topar emeklilik hakkını kazanan milletvekilleri hesabına  10 bin TL civarında, emekli hakkı bulunmayan milletvekillerine de 8 bin lira civarında promasyon ücreti yatırıldı….

       SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklileri için ise yılan hikayesine dönen bir süreç sonrası geldiğimiz son nokta…Ve başlık…. ''Kamu Bankaları Kesenin Ağzını Açtı '' Yani diğer emeklilere verecekleri 300 TL'yi (bu miktarın da daha verilip verilemeyeceği netleşmemişken) 600 TL'ye çıkartabilmeyi ''Kesenin Ağzını Açmak '' olarak yorumlayan arkadaşlar sizleri kutlamak istiyorum…Gerçekten de  bankalar '' kesenin ağzını açmış''.. Sayın Soylu'ya da miktarın 300 TL'den 600 TL'ye çıkartılmasındaki üstün gayret ve çabasından dolayı kutluyorum..Gerçi  bu miktarı'' sistemin duygusal yönünü takviyesi'' olarak değerlendiriken,  kendilerine yatırılan  promasyon paralarıyla tüm milletvekilleri  ''duygusal patlama'' yaşadılar ama olsunnn….Bu arada Memur-Sen size de ayrı ayrı teşekkür etmeyi…Toplum olarak borç biliriz….Siz olmasanız…Bize 300 TL' yi tam vereceklerken,  Sayın Bakan araya girip '' yaaa..sistemi duygusal yönden hele bi takviye edelim…600 TL olsun'' diyorken, siz ordan yetiştiniz de  900 TL teklifinizle bizi duygusal olarak bitirdiniz….

       İyki varsınız…İyki bize küçücük paket  makarnalarla..küçük altınlarla.. küçük şeylerle mutlu olmayı öğrettiniz……Yoksa şimdi '' bu ne yaaa…kendilerine gelince açılan çuvalın ağzı …bize gelince  açılan kese ağzı !!! '' diye düşünecektik….Böylece hem sistemin duygusal yönü takviye olmamış olacaktı….hem de bizim için hizmet veren sizler çoook üzülmüş olacaktınız….Hele bankalar…(Emeklilere maaş ödemesi dağılımında kamu bankaları yaklaşık yüzde 80'lik paya sahip bulunuyor. PTT ile bu oran yüzde 90'a ulaşıyor. Özel bankaların payı ise yüzde 10 civarında ve  devletten maaş alanların sayısı 10 milyonu aşmaktadır. Sosyal güvenlik Kurumu aylık olarak emeklilerine toplamda ortalama 125 milyar YTL maaş ödemektedir.) Sağolsunlarrr…Bizden hiç para kazanmayıp !!!!…Kendileri zarar etmek pahasına…Sırf biz mutlu olalım diye !!!…300 TL promasyonu layık görmeyerek , bunu 600 TL' ye çıkartmayı düşünmeleri ne kadar büyük incelik…..

      Bize ne oldu böyle………!!!!!!