SEVGİLİLER GÜNÜNÜN EN ÖZEL HEDİYESİ MASKE OLABİLİR Mİ?

14 Şubat 2020

Maske iş sağlığı ve güvenliğinde bir kişisel koruyucu malzemesi,

Çin’de başlayan ve  bir eyalette yoğunlaşan, ancak gerek Çin gerekse dünyanın diğer yerlerine yayılmasından korkulan Korona virüsuna karşı çaresizce kullanılan en önemli kişisel koruyucu malzeme olarak maske görünüyor.

Bazen şimdiden birer, ikişer, beşer  onar maske mi alsak diyorum. Belki gereksiz bir telaş ancak talebin olması satış için üretim ve stoklarının oluşumuna imkan sağlayacaktır. Aslında çok maliyetli olmayan, pahalı sayılamayacak maskeler acil hallerde talep çokluğu karşısında hem maske bulamama riskinden kurtulmak hem de stok oluşmasını sağlamak için maske mi alsaydık.

Şu anda hastalık bölgelerinde maske ekmek su gibi, altın gibi değerli bir nesne,

Bizle bu günden maskeleri sevgililer günü hediyesi olarak mı alsaydık. Zira sevginin en değerli yönü paylaşmak ise en vazgeçilmez yönü korunması denebilir. Sevdiklerimizi şimdiden korumaya mı başlasaydık.

Ama çoğumuz zaten maskeliyiz değil mi ? sevdiklerimizden bir çok şeyi saklayan maskelerimiz var. Olmadığımız kişiler olarak hele hele yeni ilişkilerin başında maskelerimizi nasılda kullanıyoruz. Yıllar geçtikçe veya ilk fırsatta maskenin arkası bazen görünüyor oluyor ve karşı taraf acabalara başlıyoruz. Bazen maskesiz halleri yıllar sonra görünce aslında sevgi değil bencilce bir aldatılmaya kurban edilmiş duygularla yüzleşiyoruz.

Belki de en kötü maske sevenlerin gerçek sevgisini söyleyemediği, sıradanlık takındığı maskeler. Bence en ölümcül olanı bu, reddedilmek, imkansız, neye yarar ki gibi derseniz deyin sevgileri, iltifatları saklamamalıyız.

İster kabul edilelim, ister reddedilmiş olalım ama maskelerden arınıp kendimizi olduğumuz gibi gösterelim, güneşle gelen her gün yeni bir umut ve yeniden hayata başlamak için yeni bir başlangıçtır.

Dünkü kazanımları korumak ve çoğaltmak için yarını beklerken, kayıpları kazanca dönüştürmek içinde bekleyebiliriz.

Sevginizin ömürlük, paylaşımınızın  koşulsuz olduğu sağlık dolu yarınlar dilerim.