Yeni Bir Kitap…Sosyal Güvenlik Mevzuatı Açısından İşveren Yükümlülükleri ve Uygulama Esasları

15 Mart 2010

 Sosyal Güvenlik Mevzuatı Açısından İşveren Yükümlülükleri ve Uygulama Esasları


Sosyal Güvenlik Kurumu İzmir İl Müdürü Mustafa Keskin ve İl Müdür Yardımcısı Naci Şahin tarafından kaleme alınan “Sosyal Güvenlik Mevzuatı Açısından İşveren Yükümlülükleri ve Uygulama Esasları” isimli kitap yayınlandı.


Geçen hafta piyasaya çıkan kitapta işverenlerin tüm yükümlülükleri tek tek sıralanmış. Basit, yalın bir dille yazılan kitapta, sigortalı ve işveren kavramları ele alındıktan sonra 5510 sayılı Kanunun işverene yüklediği 33 adet yükümlülük ayrıntılı olara izah edilmiş. 383 sayfa olan kitapta, iş yeri bildirgesi, işe giriş bildirgesi, iş kazasını bildirme, meslek hastalığını bildirme, tehlike sınıf ve derecesi değişikliği bildirme, emekli çalışan işyeri sahiplerinin yükümlülüğü gibi 5510 sayılı kanunda geçen bütün yükümlülükler uygulama usulleri ile birlikte anlatılmıştır.


Alanında önemli bir boşluğu dolduracak kitap özellikle Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler, Yeminli Mali Müşavirler, insan kaynakları departmanı sorumluları, denetim elemanları, konuya ilgi duyan işverenler ve kişiler için önemli bir başvuru kaynağı olabilecek nitelikte. Kitap hakkında daha fazla bilgiye [email protected] adresinden ve 0.505.3173810, 0.232.4213666 no.lu telefonlardan ulaşabilirsiniz.